Magazín: Jak se nezbláznit ze stěhování?
Pokud už jste se někdy stěhovali, jistě to znáte. Vše se nachází v krabicích a nezřídka se stává, že nemůžete najít to, co zrovna nejvíce potřebujete. My vám dnes představíme vychytávky, díky kterým se ze stěhování nezblázníte!
Při stěhování se prostě vyplatí mít organizační schopnosti, ale pokud je nemáte, rozhodně se můžete řídit jednoduchými pravidly, které vám pomohou. Existuje hned několik vychytávek, díky kterým uděláte z nepříjemné zkušenosti rychlou a účinnou akci. Jak si stěhování usnadnit? Přečtěte si následující tipy!
Nejdříve si musíte zodpovědět tu nejdůležitější otázku: mám dost peněz na to, abych si mohl/a najmout stěhovací firmu? Pokud se rozhodnete pro odborníky, můžete si být jistí, že stěhování proběhne v poměrně krátké době bez větších starostí. U stěhováků existují různé tarify, a vše záleží na tom, zda chcete věci pouze přestěhovat, nebo i zabalit. Stěhování vás pak vyjde minimálně na několik tisíc, ale proběhne ve velmi krátké době, v klidu a vy se nepředřete.
Pokud ale chcete ušetřit peníze, některé věci zvládněte přestěhovat sami, s pomocí rodiny a kamarádů. Musíte se však smířit s tím, že pojedete autem několikrát a myslete i na to, že některé věci se do malého auta vůbec nevejdou.
Pokud se rozhodnete balení obstarat sami, rozhodně vám nebudou stačit dvě malé krabice od bot a jedna lepenka. Základem jsou pevné stěhovací krabice, kvalitní bublinková fólie, široká izolepa, lepící papírky s centrofixem, provázky a pevné pytle na další věci.
1) Nápisy na krabicích jsou rozhodně základ! Klidně krabice popište ze všech stran, ať pak i z dálky vidíte, co v ní je. Rozhodně se také vyplatí dávat stejné věci k sobě - nemíchat například nádobí z kuchyně s dekoracemi z obývacího pokoje.
2) Těžké věci balte do menších krabic. Pokud dáte například 40 knih do jedné krabice, rozhodně ji pak neuzvednete.
3) U nábytku dejte pozor hlavně na hrany a obalte ho do bublinkové fólie, aby se neoprýskal. Zkuste nábytek rozložit na několik menších dílů, aby se dobře stěhoval.
Stěhování je téměř vždy stresovou záležitostí, která trvá minimálně jeden celý den. Vybalování zabere dní klidně několik, a tak si připravte tzv. nouzové zavazadlo. Dejte do něj vše, co budete následující dny potřebovat. Kromě základního oblečení i ručník, kosmetiku, jednu sadu nádobí, všechny doklady, peníze, léky, počítač s mobilem a příslušné nabíječky a nezapomeňte ani na toaletní papír.
Stěhování je nejlepší možností, jak znovu probrat všechny své věci a některých z nich se zbavit. Buďte nekompromisní a opravdu se rozlučte se vším, co už jste delší dobu nepoužili a zbytečně se s tím netahejte do nového domova.
Platí to i pro starý nábytek či elektrospotřebiče. Obojí jednoduše odevzdáte ve sběrném dvoře a za likvidaci nemusíte nic platit. Oblečení darujte na charitu - ve většině měst existují speciální kontejnery na textil.
Jeden článek o stěhování už jsme psali, dozvíte se v něm, co si nezapomenout zabalit s sebou do nového domova!
Štítky: Design
Veronika BřezinováKutnohoračka zamilovaná do dobrých knih, svíček, horké kávy a pohodlných křesel. Nejraději píšu o designových doplňcích a obecně věcech, které dokáží zútulnit a rozzářit každý interiér.
|
Další články
Mohlo by vás zajímat